top of page

Önemli Bilgilendirme

Öncelikle firmamızın tek yetkili distribütör olduğunu aşağıdaki bağlantıya tıklayıp, Turkey kısmına gelerek kontrol edebilirsiniz:

https://bodybio.com/pages/international-sales

 

Firmamızın ana faaliyet alanı yazılım sektörüdür ve Bodybio PC ürününü kendi çalışanlarımızla beraber kullanmaktadır. Bu anlamda ürün tedariğini kolaylaştırmak adına, bu ürünü Tarım Bakanlığı onayı ile ithal edip piyasaya sürmekteyiz.

 

Bir ön bilgi olarak bilmenizi isteriz ki, bu ürün için ödenen gümrük vergisi, içindeki bazı maddelerden dolayı ödenen ÖTV ve KDV, ürün fiyatının yüzde 75’ine tekabül etmekte, gümrük çekim ve nakliye maliyetleri de eklenince bu oran yüzde 100’e çıkmaktadır. Yani 1 ürün için ödeme yaptığınızda, bunun hemen hemen yarısı vergilere ve gümrük/nakliye işlemlerine gitmektedir. Vergilendirme konusunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile yaptığımız görüşmeler olumsuz sonuçlanmış ve bu oranlarda bir azalma sağlanamamıştır.

Esas olarak bilmeniz gereken nokta ise, bizzat ithalatçısı olduğumuz ürünün sahtelerinin, eczaneler ve çeşitli web siteleri üzerinden piyasaya uygun fiyatlarla sürülmesidir.

 

Bu web siteleri, Vitaministe.com, Bodybioturkiye.com (ismimize çok benzer bir isim seçilmiştir), Amerikapaketim.com, Amerikasepetim.com gibi internet siteleridir. Aynı zamanda bugüne kadar sahte ürün sattığını tespit ettiğimiz eczaneler ise Cerrahpaşa bölgesinde yer alan Furkan Eczanesi, Nimet Eczanesi ve Nur Eczanesi’dir. Bu bölgede yer alan Sönmezoğlu Eczanesi ise Cerrahpaşa’da yer alan tek yetkili eczanemizdir.

 

Bugün Sönmezoğlu Eczanesine gelen bir hasta yakını, başka yerde 2400-2500 liraya satılan sahte ürünlere inanıp, eczanemizi fahiş fiyatla sattığı yönünde töhmet altında bırakmıştır. Fiyat olarak elbette sahte ürün satan bu kimselerle yarışılması mümkün değildir. Öte yandan bir ürünün orijinalliğini sorgulamadan, sadece fiyatına aldanarak hareket etmek de son derece yanlıştır.

Yukarıda adı geçen internet siteleri ve eczaneler hakkında hukuki işlem başlatılmış olup, bu konuda sizleri bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur. Bu ve benzeri yerlerden alışveriş yaptı iseniz, ürünleri kullanmayı direkt bırakmayı, iade etmenizi ve haklarında hukuki işlem başlatmanızı öneririz.

Sağlıklı günler

bottom of page